Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

Jaki materac dla niemowlaka - co powinieneś wiedzieć przed zakupem materaca dla dziecka?

Jaki materac dla niemowlaka - co powinieneś wiedzieć przed zakupem materaca dla dziecka?

Materac dla noworodka to bardzo ważny element wyposażenia, który powinniśmy wybrać świadomie. Sen jest bowiem bardzo ważny w prawidłowym rozwoju dziecka, więc wybór materaca nie powinien być kwestia drugorzędną. Wielu świeżo upieczonych rodziców zadaje sobie dużo pytań przed wyborem odpowiedniego materaca do łóżeczka dziecięcego. Postaramy się dzisiaj odpowiedzieć na kilka z nich, dzięki czemu zakup materacyka dla dziecka stanie się dużo prostszy.

Jaki materac dla dziecka wybrać? Kilka ważnych faktów

Przede wszystkim przy wyborze odpowiedniego materaca dla dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze materac dziecięcy powinien wyróżniać się wysoką jakością materiałów, z których jest skonstruowany. Dzięki temu będzie miał odpowiednią twardość, co z kolei przyczynia się do odpowiedniego układu ciała naszego dziecka podczas snu. Tego typu kwestie są bardzo ważne, ponieważ zaniedbanie ich może mieć później negatywny wpływ na rozwój naszego dziecka. Dlatego też, obecnie, wysokiej jakości firmy jak np. popularna firma materacy dziecięcych Hevea stosuje w swoich materacach takie rozwiązania jak wkłady lateksowe, lateksowo - piankowe lub lateksowo - kokosowe. Tego typu produkty świetnie sprawdzą się, zarówno jeśli szukamy materacyka dla noworodka jak i nieco starszego dziecka. Przykładowo materac z wkładem lateksowo - kokosowym jest tak skonstruowany, że jedna strona przeznaczona jest dla dziecka do ok. 8 miesiąca życia, a druga dla starszego. Dzięki temu jeden materac może być doskonałym rozwiązaniem dla dzieci w różnym wieku.

Hipoalergiczne materace dla dzieci

Drugą bardzo ważną kwestią, o której powinniśmy pamiętać przy wyborze odpowiedniego materaca dla dziecka jest, to aby był hipoalergiczny. Obecnie producenci materacy dziecięcych poddają je wszelkiego rodzaju testom, aby sprawdzić czy na pewno są one bezpieczne dla zdrowia. Zarówno lateksowe jak i piankowe, a także kokosowe materace nie powodują alergii, są bardzo delikatne zarówno jeśli chodzi o kontakt ze skórą jak i wpływ na np. drogi oddechowe. Kolejnym, równie ważnym elementem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego materaca dla naszego dziecka, jest jego przewiewność. Jest to również bardzo istotna kwestia - dzięki odpowiedniej wentylacji - materac nie sprawia, że dziecko może się przegrzać. Jak wiemy, wiele małych dzieci ma skłonności do np. potówek - dlatego tego typu kwestie są bardzo istotne, jeśli chcemy aby nasz maluszek rozwija się w odpowiedni sposób. Odpowiednia filtracja powietrza w materacu sprawia też, że nie powstaje wilgoć, a co za tym idzie pleśń, która jest toksyczna. Również ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest pokrowiec na materac. Dobrze, żeby był wykonany z miłego w dotyku materiału i był łatwy do ściągnięcia. Dzięki temu utrzymanie go w odpowiedniej czystości powinno być łatwe i przyjemne.

Materac do łóżeczka dziecięcego - materac w zestawie z łóżeczkiem

Możemy oczywiście samodzielnie wybrać materacyk do łóżeczka naszego dziecka, jednak w Beveli, mamy również opcję zakupu materacu razem z danym modelem łóżeczka. Dzięki tego typu rozwiązaniu, masz pewność, że materac będzie doskonale pasować i świetnie sprawdzi się do konkretnego modelu danego łóżeczka. Zakup tego typu zestawu, pozwala zaoszczędzić nieco czasu i świetnie sprawdza się, zwłaszcza jeśli chcemy wszystkie elementy wyposażenia zakupić w jednym miejscu. Wystarczy przy wyborze łóżeczka zaznaczyć dodatkowa opcję materacyka dla dziecka. Dzięki temu, mamy pewność, że wszystko dotrze w odpowiednim czasie. W Beveli przede wszystkim liczy się dla nas jakość i bezpieczeństwo, dlatego oferujemy tylko sprawdzone produkty, które cieszą się ogromną popularnością, nawet wśród najbardziej wymagających.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl