Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

Komfort podczas karmienia jest najważniejszy! Sprawdź, jakie pozycje warto wypróbować

Komfort podczas karmienia jest najważniejszy! Sprawdź, jakie pozycje warto wypróbować

Podczas karmienia maluszka, piersią lub butelką, najważniejszy jest Wasz wspólny komfort, zwłaszcza że zdarzają się sytuacje, w których karmienie zajmuje znaczącą część doby. Pozwól sobie pomóc – poznaj rekomendowane pozycje do karmienia i wybierz pozycję optymalną dla Was – dzięki temu zrobisz wszystko, by chwile Waszej bliskości nie kojarzyły się z bólem rąk i kręgosłupa.

Pozycje do karmienia

Wybór właściwej pozycji jest niezwykle ważny – odpowiednie ułożenie dziecka podczas karmienia piersią decyduje o komforcie Twoim i Twojego maleństwa, pozwalając mu odpowiednio się najeść. Rekomendowane pozycje do karmienia będą różniły się od siebie, zależnie od tego, w jaki sposób urodziłaś maluszka. Poznaj proponowane rozwiązania i przekonaj się, która z pozycji Wam odpowiada.

1. Pozycje do karmienia po porodzie siłami natury

Jeśli urodziłaś siłami natury, możesz decydować się na jedną z kilku polecanych pozycji – bezpiecznych zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka.

- Przygodę z karmieniem piersią najlepiej będzie rozpocząć od pozycji leżącej, która doskonale sprawdzi się również w nocy. Chociaż nie należy ona do najłatwiejszych, jest wygodna i komfortowa – zarówno dla Ciebie, jak i dla maluszka. Jak prawidłowo przystawić dziecko do piersi? Leżąc na boku, połóż maleństwo obok, pilnując, by jego brzuszek przylegał do Twojego brzucha, a buzia znajdowała się na wysokości piersi. Ramieniem obejmij dziecko i rozpocznij karmienie.

- Pozycja spod pachy tylko pozornie wydaje się skomplikowana. Usiądź wygodnie i połóż maluszka w taki sposób, by nóżki znalazły się pod Twoją pachą, a brzuszek przylegał do Twojego boku. Podtrzymując dłonią główkę dziecka, przedramieniem podtrzymaj jego plecy. Pamiętaj, by nie dociskać dziecka do piersi zbyt mocno.

- Zdecydowanie najczęściej wybieraną pozycją karmienia piersią jest pozycja klasyczna. Ułóż maluszka brzuszkiem do swojego brzucha, podtrzymując przedramieniem jego plecy, a dłoń opierając na pośladkach. Zadbaj, by kręgosłup malucha był prosty, a buzia znalazła się na wysokości piersi.

2. Pozycje do karmienia po cesarskim cięciu

Karmienie piersią po cesarskim cięciu dobrze jest rozpocząć, karmiąc na wznak. Jak ta pozycja wygląda w praktyce i jakie kolejne warto wypróbować?

- Leżąc na plecach, zadbaj, by Twoja głowa znajdowała się odpowiednio wysoko. Ułóż maluszka wzdłuż swojego ciała, lekko po skosie i podtrzymuj go ramieniem.

- Będąc po cesarskim cięciu, musisz być ostrożna. Warto karmić maluszka w pozycji półleżącej, opierając się na wysokich poduszkach. Dziecko połóż na poduszce ułożonej na Twoim brzuchu, a przedramieniem podtrzymaj jego plecy. Dłoń powinna być oparta na pośladkach. Zadbaj, by kręgosłup dziecka był prosty, a jego buzia znalazła się na wysokości Twojej piersi.

Praktyczne akcesoria do karmienia

Wychodząc ze szpitala, możesz wreszcie maksymalnie zadbać o komfort swój i swojej pociechy. Warto zdecydować się na praktyczne akcesoria, które ułatwią karmienie i sprawią, że uzyskanie wygodnej pozycji do karmienia będzie naprawdę proste. Zdecyduj się na nowoczesny fotel, dedykowany karmiącym mamom. Modele wyróżniające się możliwością regulacji ułożenia sylwetki w trzech pozycjach znajdziesz w ofercie sklepu internetowego www.beveli.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl