Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła?

Komoda do przewijania czy przewijak na łóżeczko? Poznaj wady i zalety obu rozwiązań!

Wygodne miejsce do przewijania to obowiązkowy element wyposażenia każdej mamy! Niemowlę wymaga przewijania od kilku do nawet kilkunastu razy dziennie. Bez odpowiedniego sprzętu szybko może stać się to uciążliwe – szczególnie w początkowym okresie po porodzie lub po intensywnej, nieprzespanej nocy. Które z popularnych rozwiązań zapewni komfort mamie i dziecku – komoda do przewijania czy przewijak? Sprawdź wady i zalety obu rozwiązań!

Dobry przewijak, czyli jaki?

Odpowiednio dobrany przewijak powinien zapewniać wygodę. W tej kwestii bardzo ważna jest jego wysokość. Zaleca się, żeby była na tyle duża, by osoba przewijająca dziecko nie musiała się schylać. Jest to szczególnie ważne w przypadku kobiet, które dopiero dochodzą do siebie po ciąży i porodzie. Warto zaznaczyć, że akcesoria takie jak przewijak lub komoda do przewijania muszą być również bezpieczne. Część modeli wyposażona jest także w dodatkowe elementy, np.szuflady, które znacznie ułatwiają codzienne zabiegi pielęgnacyjne.

Przewijak na łóżeczko wady i zalety

Przewijak na łóżeczko to podstawka nakładana na konstrukcję dziecięcego łóżeczka. To praktyczne rozwiązanie, które w przypadku niektórych łóżeczek dostępne jest jako wyposażenie opcjonalne. Tego typu akcesoria zapewniają komfortowe miejsce do przebierania pociechy i zazwyczaj są znacznie tańsze niż komoda do przewijania. Do ich podstawowych wad zalicza się brak dodatkowego miejsca na potrzebne przy przebieraniu akcesoria.

Komoda do przewijania wady i zalety

Komoda do przewijania to kolejne popularne rozwiązanie, na które często decydują się rodzice niemowląt. Nie tylko gwarantuje komfortowe przewijanie pociechy, ale też zapewnia odpowiednią ilość miejsca na wszystkie potrzebne akcesoria. Ubranka i preparaty pielęgnacyjne są zawsze pod ręką, dzięki czemu nie ma potrzeby przenoszenia dziecka czy zostawiania go na przewijaku. Ponadto, niektóre komody wyposażone są w zamontowaną pod matą wanienkę. Ciekawym rozwiązaniem są również modele, w których element do przewijania możesz zdemontować, gdy pociecha podrośnie. Podstawową wadą komody do przewijania jest jej cena – zwykle znacznie wyższa niż koszt przewijaka na łóżeczko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl